Włoskie tradycje picia wina

Unrecognizable person, holding a bottle of red wine, is pouring some red wine in a wine glass.

Włosi oraz wszyscy mieszkańcy południowej Europy mają bardzo mocno zakorzenioną tradycję picia wina. Jest to wręcz narodowy trunek. Wina włoskie są niezwykle popularne we Włoszech, w których jego spożycie jest nieporównywalnie większe niż w Polsce i innych krajach słowiańskich. Poza popularnością lokalną, wina produkowane w Italii cieszą się uznaniem na całym świecie, a eksperci od win twierdzą, że produkty pochodzące z Włoch należą do ścisłej, światowej czołówki. Z całą pewnością jest to argument przemawiający za tym, aby zainteresować się produktami pochodzącymi z tamtego regionu.

Jak daleko sięgają włoskie tradycje winiarskie?

Historia produkcji napojów z fermentowanych owoców sięga tysięcy lat. Wina włoskie, których tradycje znamy do dzisiaj, pochodzą z przed kilkuset lat, gdy zaczęto produkować wina na masową skalę. Tak, jak w Polsce za najpopularniejszy napój codzienny uchodziło kiedyś piwo, tak w krajach śródziemnomorskich ogromną popularność osiągnęło wino. Było ono tam produkowane zarówno na specjalne okazje, jak również do codziennego spożycia, które było bardzo duże. Te tradycje pozostały do dzisiaj i przeciętny Włoch pije nawet kilkukrotnie więcej wina więcej, niż statystyczny Polak.

Wina włoskie w Polsce

Taka sytuacja ma związek z tym że wino jest tam traktowane jak trunek, który pija się codziennie. Oczywiście na co dzień pije się zaledwie jedną czy dwie lampki, a nie całą butelkę. Trend rosnący na rynku win jest również widoczny w Polsce. Wina włoskie oraz ogólnie wina, zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością wśród konsumentów, którzy coraz chętniej sięgają po ten rodzaj alkoholu, zamiast po piwo lub alkohole mocniejsze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*