Sushi

Free-Photos / Pixabay

Żyjemy w społeczeństwie globtroterów i często sami też nimi jesteśmy. Podróżujemy, zwiedzamy świat. Często również jesteśmy globtroterami na na naszym własnym podwórku i przemierzamy kulinarny świat racząc się przysmakami z różnych krajów. Oferta restauracji jakie możemy znaleźć w większych polskich miastach jest naprawdę zdumiewająca.

Potrawy kuchni europejskich na tyle już nam spowszedniały, że szukamy doznań smakowych wprost z najodleglejszych krajów. Nic dziwnego więc, że coraz częściej spotykamy restauracje specjalizujące się w potrawach kuchni meksykańskiej, chińskiej, koreańskiej czy japońskiej.

Właśnie ta ostatnia bije rekordy popularności. Wielu z nas zajada się pysznym ramenem, bądź staje się fanami sushi, które w ciągu ostatnich lat szturmem zdobywa świat. Niektórym z nas sushi wciąż jednak kojarzy się z potrawą bardzo drogą, na którą pozwolić sobie mogą tylko nieliczni, a jej dostępność dla zwykłego śmiertelnika jest niewielka.
Nie jest to jednak prawda. Lokale serwujące ten japoński przysmak prześcigają się w walce o klienta, wciąż obniżając cenę, nie rezygnując przy tym z najwyższej jakości. Dzięki temu możemy zamówić cały zestaw sushi za naprawdę niewielkie pieniądze, ciesząc się możliwością skosztowania nie tylko jednego rodzaju tego przysmaku, ale wielu różnych. Na tym właśnie polega urok zestawów sushi, w których skład najczęściej wchodzą: nigiri, maki, uromaki czy sashimi. Te obce brzmiące nazwy zazwyczaj niewiele nam mówią, jednak warto dać się ponieść i skosztować każdy rodzaj sushi, aby móc znaleźć ten, który najbardziej nam odpowiada.