Po co mi belka tenosmetryczna?

blickpixel / Pixabay

We wszelkiego rodzaju urządzeniach służących do pomiaru wagi wykorzystywana jest belka tensometryczna. Może być wykorzystywana zarówno w niewielkim zakresie wag, co przekłada się na pracę wag kuchennych bądź w znacznie wyższym a wtedy stosowana jest w przemyśle między innymi spożywczym. Za jej pomocą można odpowiednio dozować niezbędne ilości składników czy też i elementów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym.

Podstawowe jednostki

Jednostki, w jakich obciążenie występujące na belce tensometrycznej jest przedstawiane to gramy, kilogramy bądź tony. W zależny od zastosowania urządzenia pomiarowego będzie przyjmowało ono odpowiednie jednostki i ich zakres. Belka tensometryczna ma konkretny zakres wartości, w których może pracować. Jest to bardzo przydatna informacja zwłaszcza, jeśli będzie ona wykorzystywana na skalę przemysłową.

Połączenie technologiczne

Bardzo często jej połączenie z urządzeniami zaawansowanym technologicznie wykorzystuje się nie tylko w przemyśle, ale również i w laboratoriach badawczych. Pozwalają one na dokładne odczytywanie wartości pomiaru, ale również i sygnalizowanie dwóch ustalonych przez użytkownika tak zwanych progów pomiarowych. Zazwyczaj dotyczy to progu zero oraz maksimum. Wszystko to zdecydowanie ułatwia pracę ludzką.

więcej informacji na – http://www.aksotronik.com.pl/index.php?mod=shop&tree=014002001

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*