Materace z tworzywa sztucznego – czy to dobry pomysł?

Tradycyjnie, do produkcji poduszek czy materaców używa się gąbki. Jest to dość ogólnikowe określenie na sprężyste materiały, które mają tendencję to powracania do oryginalnej formy po ich odkształceniu. Są to właściwości, które ceni się podczas projektowania łóżka – posłanie musi częściowo uginać się pod naszym ciężarem, oferując komfort i wygodę. Materac nie może jednak pozostawać wgnieciony, gdyż z biegiem czasu ubiłby się w twardą, bezużyteczną masę. Aby wesprzeć gąbkę, często stosuje się specjalne sprężyny, które pomagają jej powrócić do pierwotnego stanu.

Tworzywa stosowane w materacach

W ostatnich latach na popularności zyskują materace, w których użyto bardziej niestandardowych materiałów. Wliczyć można do nich materace lateksowe (https://www.fabrykasypialni.pl/pl/c/Materace-LATEKSOWE/2), wyróżniające się swoimi interesującymi właściwościami. Lateks to stosunkowo lekki materiał, który działa jak najwyższej jakości gąbka. Dopasowuje się on do kształtu naszego ciała, gwarantując wygodne i stabilne podłoże podczas snu. Co więcej, znajdujące się w nim pory działają jak naturalne wywietrzniki, pozwalając powietrzu swobodnie przepływać pomiędzy łóżkiem a jego otoczeniem.

Czy materace lateksowe są drogie?

Chociaż wyższe niż w przypadku prostych materaców sprężynowych, ceny modeli wykonanych z lateksu nie należą do szczególnie wygórowanych. Tak czy inaczej, są one warte tych pieniędzy – to jedne z najlepszych produktów na rynku. Wydatek ten należy traktować jako długoterminową inwestycję, która oszczędzi nam nieprzespanych nocy oraz obolałych kości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*