Makijaż trwały ust – praktyczne porady przed i po zabiegu

kaboompics / Pixabay

Być może skaczesz właśnie z radości, bo zdecydowałaś się na makijaż trwały ust i znasz już termin. Zanim jednak będziesz mogła cieszyć się ponętnymi, pełnymi ustami w wybranym kolorze – ważne jest poznać kilka praktycznych porad, co do tego jak się zachowywać przed i po zabiegu.

Makijaż trwały ust a stan zdrowia

Jeśli przed zabiegiem zaraziłaś się wirusem opryszczki, będziesz potrzebować recepty przeciwwirusowej. Lekarz zazwyczaj zaleca rozpoczęcie przyjmowania leku na 3 dni przed zabiegiem, przez 7-10 dni. Natomiast, jeśli miałeś jakąkolwiek operację w tym obszarze, skonsultuj się z lekarzem na temat tego, jak długo powinnaś poczekać, zanim wykonasz zabieg makijażu permanentnego na ustach. Jeśli operacja wargi była związana z jej nacięciem – zwykle musisz poczekać około 6 miesięcy zanim dojdzie do zabiegu.

Czy są jakiejś przeciwwskazania do makijażu trwałego?

Proteza jest pewnym problemem, bowiem może zwiększać ryzyko infekcji bakteryjnej lub grzybiczej w jamie ustnej, Osoby noszące protezy zwykle mają wyższą liczbę grzybów i bakterii, które mogą się wiązać z przeciwwskazaniami. Podobnie taki problem występuje częściej u starszych kobiet. Najlepiej zgłosić się do lekarza specjalisty po więcej informacji na ten temat, aby mieć pewność iż nic nie stoi pięknym ustom na przeszkodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*