Komfort i dopasowane zapewniane przez aparaty do bezdechu

W przypadku chrapania lub zdiagnozowania obturacyjnego bezdechu sennego lekarz prowadzący może zalecić wypróbowanie urządzenia doustnego w celu otwarcia dróg oddechowych. Jest to tak zwany aparat do bezdechu. Ze względu na łatwość użycia, urządzenia tego rodzaju są zalecane jako terapia po którą sięga co raz więcej osób. Urządzenia tego rodzaju niosą wiele zalet, w tym mały rozmiar i przenośność.

Aparat do bezdechu – czym jest i jak może Ci pomóc?

Aparat na bezdech stosowany podczas snu ma za zadanie utrzymywać otwarte drogi oddechowe. Wizualnie pod względem komfortu i dopasowania może niektórym przypominać sportowy ochraniacz szczęki. Aparaty do bezdechu sennego są wykonywane na zamówienie przez ekspertów specjalnie przeszkolonych do wykonywania tego rodzaju projektów. Muszą mieć oni odpowiednie kwalifikacje, aby dopasować parametry urządzenia do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Rodzaje aparatów do bezdechu dostępne na rynku

Obecnie istnieje wiele różnych rodzajów aparatów do bezdechu sennego, a większość z nich jest zatwierdzona oficjalnie do stosowania w leczeniu chrapania i obturacyjnego bezdechu sennego. Należy jednak pamiętać, że centralny bezdech senny jest zupełnie inny i ma swoje przyczyny w układzie nerwowym. Typowo doustne urządzenie nie będzie odpowiednim sposobem leczenia tego rodzaju bezdechu. Projekty urządzeń do obturacyjnego bezdechu sennego różnią się nieznacznie i są oferowane przez wielu producentów. Twój lekarz na pewno zaleci odpowiedni dla Ciebie produkt. Podstawy są jednak takie same w przypadku większości urządzeń do bezdechu, dlatego nie musisz się o to martwić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*