Jak zostać profesjonalną stylistką rzęs?

Katrina_S / Pixabay

Stylizacja rzęs to nie tylko wiedza o ich budowie i sprawne wykonanie henny to także profesjonalne zabiegi, których jakość powinna być potwierdzona certyfikatami oraz pozytywnymi opiniami klientów. Jak zostać profesjonalną stylistką rzęs?

Przede wszystkim kurs zagęszczania rzęs

Wszelkiego typu zabiegi na rzęsach wymagają profesjonalnego przygotowania. Takie przygotowanie zapewnia jedynie zapisanie się na kurs zagęszczania rzęs i odbycie go w sprawdzonej formule. Co to znaczy? Przede wszystkim certyfikacja. Każdy kurs zagęszczania rzęs jaki wybieramy powinien zaczynać się warstwą teoretyczną – nawet jeśli wydaje nam się ona niepotrzebna i kończyć ćwiczeniami praktycznymi, które zostaną przed profesjonalnego trenera ocenione. Klienci salonów kosmetycznych bardzo zwracają uwagę na certyfikację i jak wykazują badania opinii, znacznie częściej decydują się na zabieg u stylisty certyfikowanego niż po prostu „pani od rzęs”.

Stylistka rzęs i jej kwalifikacje

By móc tytułować się stylistą rzęs potrzebne są nie tylko kursy, ale również praktyka. A potwierdzenie jej będzie najbardziej skuteczne, jeśli będziemy stale zabiegać o opinie naszych klientów. Niezależnie od tego czy wykonujemy zwykłą hennę czy skomplikowane zagęszczanie techniką express, warto poprosić klienta o wystawienie opinii o zabiegu. Może to być opinia na facebook czy booksy, ale może też być wpis do naszej księgo gości w salonie kosmetycznym. Zawsze opinie zadowolonych klientów są ważne i posuwają nas krok w przód jeśli idzie o aspirowanie do bycia profesjonalnym stylistą rzęs. Pamiętajmy także, że brak szkoleń czy kursów przez kilka miesięcy, wyklucza nas de facto z zawodu. By być na czasie trzeba nieustannie nadążać za trendami i chcieć się szkolić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*